Tuesday, 28 March , 2023
امروز : سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ - 7 رمضان 1444
شناسه خبر : 10106
  پرینتخانه » اجتماعی, برگزیده, علوم, ویژه تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰:۰۲ | ارسال توسط :

تاثیر عظیم بانوان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی

افزایش مشارکت زنان در عرصه های آموزشی و اقتصادی از جمله اهداف و دستاورد های ایران بزرگ اسلامی بوده که با ایجاد خودباوری و رشد باور به اسلامی بودن هویت خود و شناسایی آن زمینه پیشرفت زنان را در حضور انقلاب اسلامی فراهم نموده است. 
تاثیر عظیم بانوان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی

⭕️میزان تاثیر زنان در پیشبرد اهداف نظام اسلامی ایران و پیشرفت کشور پس از انقلاب اسلامی در پرتو دین مبین اسلام رشد چشم گیری را شاهد بود.

 

🔹 شهناز اجاقی ریاست گروه زنان و خانواده مجمع بسیجیان استان کرمانشاه با اشاره بر تاثیر زنان در شکل گیری حرکت های عظیم اجتماعی در ایران اسلامی گفت: افزایش مشارکت زنان در عرصه های آموزشی و اقتصادی از جمله اهداف و دستاورد های ایران بزرگ اسلامی بوده که با ایجاد خودباوری و رشد باور به اسلامی بودن هویت خود و شناسایی آن زمینه پیشرفت زنان را در حضور انقلاب اسلامی فراهم نموده است.

 

🔹اجاقی در ادامه خاطر نشان کرد: دستاوردهای انقلاب فرصت حضور فعال آنها  در جامعه را پررنگ تر کرد تا بتوانند به شکل توانمندتری‌ در همه عرصه ها قدم بردارند.

 

🔹وی در ادامه با اشاره بر افزایش آگاهی در نتیجه فعالیت های سازنده زنان افزود: کمک های سازنده و فعالیت های اثر بخش زنان با افزایش آگاهی آنان موجب تعالی بخشی بنیان خانواده و تحکیم نقش مادران شده تا جایی که بعد از انقلاب اسلامی خانواده به عنوان مهمترین رکن و اصلی ترین نهاد برای رشد و کرامت انسانی و همچنین زن در خانواده به عنصری انسان ساز معرفی شدند.

 

🔹ریاست گروه زنان و خانواده مجمع بسیجیان کرمانشاه تصریح کرد: زن ایرانی با ظهور انقلاب اسلامی با ایجاد تغییر در خود، در جامعه تغییری مثبت ایجاد کرده و در کوره انقلاب آب‌دیده و استوار شد و زنان مسلمان و متعهد ایران اسلامی به جهت پیشبرد اهداف ایران اسلامی گام هایی مستحکم در زمینه های اجتماعی و سیاسی برداشته و حرکت های اجتماعی عظیمی را با مشارکت های خویش تحقق بخشیدند.

 

🔹وی ادامه داد: جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی به قدری والا است که مقام معظم رهبری می فرمایند زن ریحانه است نه قهرمان. مهمترین مسئولیت زن کدبانویی است و معنای کدبانویی‌خدمتگزاری نیست بلکه معنایش این است که محیط خانه را برای خانواده، همسر و فرزندان امن و آرام کند و با مهربانی خودش و عزتی که برای زن در خانه فرض می شود آرامش را به خانواده هدیه می کند.

🔹وی خاطر نشان کرد: به عنوان دیگر تحول عظیمی که در نقش زن میان جامعه رخ داد می توان به تغییر نقش زن از محدود بودن به خانه و خانه داری با حفظ شئونات اسلامی دوشا دوش مردان در راستای رشد جامعه و پیشبرد اهداف والای ایران اسلامی گام بردارند.

 

🔹اجاقی با اشاره به گرامیداشت ۴۴ سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی گفت: افزایش مشارکت زنان در امور اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و حفظ ارزشهای متعالی شخصیت اسلامی زن از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی است.

| منبع خبر : خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.