Thursday, 22 February , 2024
امروز : پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ - 13 شعبان 1445
شناسه خبر : 10225
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, برگزیده, جدیدترین مقالات, سیاسی, ویژه, ویژه امروز تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳ | ارسال توسط :

لزوم شناسایی و احصاء مسائل و مشکلات استان کرمانشاه توسط نخبگان/ اندیشه ورزی کلید راهگشای حل مسئله 

ارائه راهکار برای چگونگی حل مسائل و مشکلات استان از جمله برنامه های خانه نخبگان استان کرمانشاه است و فرهیختگان در شناسایی مسئله و ارائه راهبرد برای حل آن به کمک خانه نخبگان بیایند.
لزوم شناسایی و احصاء مسائل و مشکلات استان کرمانشاه توسط نخبگان/ اندیشه ورزی کلید راهگشای حل مسئله 

⭕ نشست هم اندیشی ارائه راهکار و راهبرد برای حل مسائل و مشکلات استان در خانه نخبگان استان کرمانشاه برگزار شد، هر یک از اعضا به بیان پیشنهادات خود جهت حل مسائل استان پرداختند و تدوین برنامه های خانه نخبگان در سال ۱۴۰۲ را مورد بررسی قرار دادند.

 

 

🔹نشست هم اندیشی ارائه راهکار و راهبرد جهت حل مسائل و مشکلات استان در خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه، با حضور دکتر بابلی معاون علمی و فناوری سپاه نبی اکرم (ص) و دکتر لطیفی رئیس خانه نخبگان و روسای اندیشکده ها و کارگروه های تخصصی خانه نخبگان برگزار شد.

 

🔹اعضا خانه نخبگان در جلسه پایانی جمع بندی فعالیت های یکساله خانه نخبگان و عملکرد این مرکز در سال ۱۴۰۱ را گزارش داده و تبیین برنامه های تدوین شده سال ۱۴۰۲ با تکیه بر حل مسائل استان به صورت راهبردی را مورد بررسی قرار دادند و هر یک از مسئولان کارگروه های تخصصی، مدیران اندیشکده ها و نخبگان علمی استان، به بیان پیشنهادات نظرات، ایده ها و طرح های خود پرداختند.

 

🔹دکتر کوروش بابلی معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه،  در نشست تخصصی ارائه راهبرد در جهت حل مسائل استان کرمانشاه عنوان کرد:ارائه راهکار برای چگونگی حل مسائل و مشکلات استان از جمله برنامه های خانه نخبگان استان کرمانشاه است و فرهیختگان در شناسایی مسئله و ارائه راهبرد برای حل آن به کمک خانه نخبگان بیایند.

 

🔹وی ادامه داد: اگر مسائل درست شناسایی نشوند و برای حل مشکل راهکار عملی پیدا نشود اصل و صورت مسئله باقی می ماند و ارائه راهبرد در حل مشکلات جامعه باید علاوه بر آینده نگری، منبع، ابزار و پیامد آن نیز مشخص باشد.

 

🔹بابلی با اشاره منویات مقام معظم رهبری که برای حل مسئله، راهبردی را مطرح کرده اند، گفت: باید برای هر راهبرد یک روش اجرایی صحیح پیاده کرده و به صورت بومی و محلی، ابزار و منابع و پیامد آن را مشخص کنیم.

 

🔹وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در بحث گفتمان سازی گفت: دغدغه های موجود را باید به گفتمان تبدیل کرده و یکی از وظایف خانه نخبگان این است که برای راهبردهای حل مسئله روش اجرایی ارائه کنند.

 

🔹معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: اولویت بندی و بومی سازی طرح های حل مسئله از مواردی است که باید به آن توجه شود و پیامد هر برنامه و طرح مشخص گردد.

 

🔹دکتر پیمان لطیفی با ارائه گزارش عملکرد یکساله خانه نخبگان، تاکید کرد: رفع معضلات و مشکلات استان کرمانشاه با هم اندیشی نخبگان امکان پذیر است و اهداف و برنامه های سال ۱۴۰۲ خانه نخبگان باید به صورت راهبردی ارائه گردد.

 

🔹وی افزود: جلسات اندیشه ورزی نخبگان در سال آینده با رویکرد ارائه راهبرد در جهت حل مشکلات و مسائل عدیده استان پیگیری خواهد شد و هر یک از اعضا خانه نخبگان مسائل موجود را احصاء و برای برون رفت از معضلات، راهکار پیشنهاد کنند.

 

🔹رئیس خانه نخبگان سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: هر اندیشکده و کارگروه در خانه نخبگان با برقراری جلسات هم اندیشی و مشاوره با اعضا، نظریه های حل مسائل را بررسی و نتایج را اعلام کنند.

 

 

 

| منبع خبر : معاونت فرهنگی و رسانه بسیج اساتید و خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.